Načítavam...
KAKTUS BIKE TEAM BRATISLAVA
ERROR ERROR ERROR ERROR ERROR ERROR ERROR ERROR ERROR Oldtimer Hollen

KOLO PRO ŽIVOT v Zadove na Šumave

3.8.2013 | Reporty

Tento víkend sa konal jeden z ďalších závodov z maratónskej série KOLO PRO ŽIVOT v Zadove na Šumave. Týchto pretekoch v užšom zložení zúčastnili aj pretakári KAKTUS BIKE TEAMU aby sme porovnali sily s konkurenciou. Zloženie: Daniel Kučera, Adam a Miklos Szabovci a Michal Straka.

GALERIA

Organizácia a zázemie závodu sa veľmi nelíšila od ostatných pretekov zo série v lyžiarskom areáli priamo za hotelom sa nachádzala tzv. FIT zóna pre tých, ktorý sa rozhodli počas pretekov utratia trochu viac peňazí ako len za štartovné, stravu a cestu. Na výber bolo mnoho stánkov s oblečením, doplnkami, stravou a samozrejme nechýbal stánok Specialized. Ako zvyčajne ponúkali testovacie jazdy na aktuálnych modeloch. Nechýbal ani servis a modrá zóna kde sa mohli rodinný príslušníci zložiť zatiaľ čo ich drahý člen rodiny niekde na trati potil krv. Pri tom všetkom sa nezabudlo na najmladších a bolo prichystané aj niečo pre nich. Malá drevená dráha kde sa mohli točiť do zbláznenia alebo klasické nafukovacie atrakcie. Prezentácia privezená ako príves bola priamo na parkovisku žiadne zachádzanie a hľadanie.

Štart závodu rozdelený ako vždy do boxov podľa čísel, ktoré boli pretekárom udeľované podľa predchádzajúcich umiestnení. Takže nebolo nutné stáť na štarte už štyridsať minút pred závodom ale mohli sme sa venovať plnohodnotne zahriatiu. Po prvý krát som mal tu česť sa postaviť do boxu 1-50 s hviezdami série. Daniel Kučera a Adam Szabo mali síce čísla cez  500 ale po Danielovom výbornom závode v Holešove nebolo problém mu vybaviť divokú kartu. Spolu s Adamom stáli v boxe 101-200. Samotný závod bol poznačený prvotným stúpaním do areálu k hotelu. Na tomto trojkilometrovom úseku organizátori vytvorili štyri prémie dohromady v hodnote 7000 kč. Všetky prémie si odniesol Jan Škarnitzl (Sram Runbena Trek), ktorý obsadil v cieli závodu krásne druhé miesto. Po prechode lyžiarským areálom stúpanie pokračovalo v lesnom teréne. Trať 61 km dlhá nebola poznačená blatom a tak takmer počas celého závodu bolo prašno. Zhruba na dvanástom kilometri kde sa naša výprava dala dohromady sa závod mohol začať. Na trati bolo zhruba každých desať kilometrov bufet, každý z nás uvítal fľašku s jontákom alebo čistou vodou, ktorú mu podali bez pristavenia sa. Neskôr sa trať tiahla cez mestečko Vimperk, kde sme prejazdom cez námestie boli zachytený fotoaparátom mladého muža sediaceho reštaurácií. Ďalej nás čakalo stúpanie na hrad vyzdobený slávnosťami a perfektnou atmosférou. Za hradom sa nachádzal druhý meraný prejazd, spríjemnený sprchou. Zhruba polovica trate bola za nami a čakalo nás zhruba dvatsaťpäť kilometrov v jemných kopcoch. Závod sa ďalej ťahal v ihličnatom lese, ktorý striedal trávnaté cesty. Zhruba desať kilometrov pred cieľom sa naša skupinka doslova rozpadla a každý si došiel do ciela sám. V cieli nás od organizátorov čakalo občerstvenie v podobe chladenej vody. 
Hodnotenie výsledkov: Michal Straka 26. celkovo 3. v kat. Daniel Kučera 16. celkovo 4. v kat.  Adam Szabo 24. celkovo 7. v kat. a na koniec na trati 31 km dlhej Mikloš Szabo 45 v celkovom poradí a 15. v kat.
Po úspešných pretekoch kde si prišiel každý na svoje bolo na rade jedlo v zahrnuté v cene štartovného. Na výber bolo z niekoľkých druhov cestovín od sladkých až po s mäsovou omáčkou. Nejaké dlhé čakanie ? Nepripadá do úvahy s lístkom po jedlo a smer Modrá zóna spokojne usadiť sa a najesť. Zatiaľ čo sme bezstarostne jedli bicykle bezpečne uchované v zóne Kooperatívi, ktorá zabezpečila depo na uschovanie bicyklov. Síce v ňom vládol trošku zmätok pri vracaní bicyklov ale boli v bezpečí a nemuseli sme sa báť že by sme šli späť domov s zníženým počtom bicyklov. 
Organizačne by som zhodnotil závod na výbornú v mieste pretekov nechýbalo takmer nič. Preteky pre najmenších samozrejme tiež nemohli chýbať a tak si prišli na svoje aj rodičia, ktorí priviezli svojich najmenších zo sebou ako spoločnosť. Perfektne zorganizované parkovisko umiestnenie štartu a cieľu, v areáli sa nachádzalo kopec tieňu a priestoru na oddych a čakanie na vyhlásenie. Ktoré sa začalo podľa časového harmonogramu.
Porovnávať závod z tejto série s pretekmi na Slovensku by bolo asi nebolo na mieste, nakoľko sa jedná o viac ako desať ročnú sériu, už len web tejto série hovorí za svoje a je vidno že v tom je nemálo peňazí. Tento závod je pre nás každopádne ukazovateľom ako preteky môžu vyzerať. My ako pretekári sme si určite prišli na svoje trať bola perfektne označená a navyše si pretekári medzi sebou pred odbočením perfektne ukazovali. Odporúčam každému kto má chuť si pozrieť na preteky takéhoto rozmeru ale nechce sa mu precestovať stovky kilometrov 14.9.2013 sa vo Valticiach čo je zhruba 80 km od Bratislavy.


Výsledky:
Muži
1. Matouš Ulman (Česká Spořitelna – Specialized MTB) 2:12:51 hod.
2. Jan Škarnitzl (Sram Runbena Trek) + 41 sec.
3. Jan Hruška (Toyota Dolák MTB) + 2:09 min.
4. Ivan Rybařík (Ugo – Alivictus – Čistý sport – Cannondale) + 6:43 min.
5. Martin Stošek (Česká spořitelna – Specialized Junior MTB Team) + 6:49 min

Ženy
1. Jitka Škarnitzlová (Giant Cycling Point) 2:54:05 hod.
2. Zuzana Neckářová (Alltraining.cz-Lawi) + 1:35 min.
3. Lenka Cibulková (Lawi Team) + 6:16 min

Michal Straka